ВО "Свобода"

ENG

15 січня 2015
Сім депутатів-націоналістів домоглися, аби законопроєкт про дозвіл на приватизацію держпідприємств було повернуто в Кабмін на доопрацювання
Сім депутатів-націоналістів домоглися, аби законопроєкт про дозвіл на приватизацію держпідприємств було повернуто в Кабмін на доопрацювання

15 січня 2015 року семеро народних депутатів України від ВО "Свобода" заблокували трибуну Верховної Ради у зв'язку із розглядом у парламенті внесеної Кабміном законодавчої ініціятиви (№ 1567) про перелік об'єктів права державної власности, що не підлягають приватизації. На переконання націоналістів, ця законодавча ініціятива ‒ злочинний проєкт уряду, і в разі затвердження дозволила би приватизацію близько тисячі державних підприємств.

Після початку блокування трибуни спікер оголосив перерву (докладніше: svoboda.org.ua), під час якої депутати-свободівці провели брифінг, де закликали инших парламентарів не допустити ухвалення цього законопроєкту. Юрій Левченко поінформував суспільство та ЗМІ, що цим проєктом закону уряд пропонує дозволити приватизацію близько тисячі державних підприємств: "Навіть магістральний нафтопровід "Дружба" хочуть виключили з переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Так само і судноремонтні заводи, Українське дунайське пароплавство, багато спортивних комплексів, всі лісгоспи, ювелірні заводи ‒ це лише мала частка підприємств, які уряд хоче приватизувати.

Необхідність затвердження цієї ініціятиви намагаються пояснити тим, що на підприємствах працює корупційний менеджмент. То, можливо, уряду не варто ставити на керівні посади у державний сектор своїх родичів та бізнес-партнерів? Навпаки, треба орієнтуватися на европейський досвід управління державним сектором. Наприклад, одна з найкращих залізниць у Европі ‒ німецька ‒ повністю перебуває у державній власності. Однозначно, що ми далі протидіятимемо ухваленню цього злочинного законопроєкту", ‒ заявив під час брифінгу Юрій Левченко.

Свободівець Михайло Головко зазначив, що ця урядова ініціятива є злочинною, допустити її ухвалення не можна. Навпаки, треба повертати у державну власність підприємства, які є стратегічно важливими та незаконно приватизованими. "Ми готуємо низку законопроєктів про націоналізацію підприємств і стратегічних об'єктів, оскільки за останні 20 років було приватизовано 29 тисяч підприємств. Наслідком таких злочинних дій є те, що зараз чимало енергогенеруючих компаній, облгазів опинилися в руках олігархів. Вони отримують мільярди, а страждає від цього народ. У всьому світі жодна цивілізована країна не продає прибуткових підприємств ‒ як можна продати курку, яка несе золоті яйця? По-суті, на догоду олігархам зараз близько тисячі держпідприємств хочуть продати за безцінь. І що з цього отримає держава? ‒ Разову, тимчасову вигоду. А як далі буде жити український народ, хто контролюватиме життєво важливі для держави підприємства, як наповнюватиметься бюджет?

З огляду на це, недопущення затвердження цієї ініціятиви є для нас стратегічно важливою позицією. Ми закликаємо усіх депутатів, що мають національну, українську позицію, долучитися до "Свободи", щоби не допустити ухвалення цього документа. Натомість, ми домагатимемося, аби директорів які довели державні підприємства до банкрутства притягли до кримінальної відповідальности", ‒ заявив Михайло Головко.

Свободівець Сергій Рудик додав, що "Свобода" кличе колег депутатів до блокування трибуни: "Наша мета ‒ зняти цей законопроєкт із порядку денного".

Після перерви свободівці повернулися до блокування трибуни. У результаті законопроєкт було повернуто на доопрацювання у Кабміну.

Довідка: Подаємо перелік деяких найбільш привабливих підприємств, які намагався дозволити для приватизації уряд:

1. Національний виставковий центр України (м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 1);

2. Іллічівський судноремонтний завод (м. Іллічівськ);

3. Суднобудівний завод ім. 61 Комунара (м. Миколаїв, вул. Адміральська, 38);

4. Азовський судноремонтний завод (м. Маріуполь, вул. Луніна, 2);

5. Кілійський судноремонтний завод (м. Кілія, вул. Леніна, 3);

6. Українське Дунайське пароплавство (м. Ізмаїл, вул. Краснофлотська, 28);

7. Державна акціонерна компанія "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання" (ПАТ "ДАК "Укрвидавполіграфія" (м. Київ, вул. Прорізна). "ДАК "Укрвидавполіграфія" ‒ найбільша в Україні видавничо-поліграфічна компанія, до якої входить 27 поліграфічних, видавничих, книготорговельних, постачальницьких підприємств, а також 3 спеціялізованих науково-дослідних та проєктних інститути.

8. Комплекс спортивних споруд "Метеор" (м. Дніпропетровськ, вул. Більшовицька, 1). У складі СК "Метеор" є 4 спортивних бази ‒ Палац водних видів спорту, Універсальний видовищно-спортивний палац, стадіон і Водна станція, а також 4 спеціялізировані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву;

9. Виробниче об'єднання "Київприлад" (м. Київ, вул. Гарматна, 2);

10. Львівський державний ювелірний завод (м. Львів, вул. Підстригача, 2);

11. Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" (м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1) разом з усіма спиртовими заводами;

12. Глухівецький гірничо-збагачувальний каоліновий комбінат (Козятинський район, селище Глухівці).

13. Усі державні лісогосподарські об'єднання разом із майновими комплексами держлісгоспів з лісовідновлення, лісорозведення та охорони лісу, лісництв, мисливських господарств.

Також у переліку підприємств, які не дозволено приватизувати, не зазначено ПАТ "Українська залізниця", створеного Постановою КМУ № 200 від 25 червня 2014 року, компанія в яку планують реорганізувати Укрзалізницю. Не зазначені філії ПАТ "Укртранснафти": "Магістральні нафтопроводи "Дружба", "Придніпровські магістральні нафтопроводи", "Південні магістральні нафтопроводи".

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"