ВО "Свобода"

ENG

23-28 вересня 2008
Звернення Всеукраїнського Об'єднання "Свобода" до всіх національно-патріотичних сил
Звернення Всеукраїнського Об'єднання "Свобода" до всіх національно-патріотичних сил

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" неодноразово наголошувало, що автономний статус Криму та спеціальний статус Севастополя загрожують національній безпеці України. Крим став своєрідною теплицею для промосковських посіпак та кремлівських засланців, які приїздять сюди вправлятися в ораторських здібностях і випробовувати наше терпіння скандальними заявами. Сьогодні для всіх очевидно, що кожен, хто відстоює автономний статус Криму, є агентом впливу Москви.

Ліквідація кримської автономії і спеціального статусу міста Севастополя позбавить Кремль можливості застосувати відпрацьований в Абхазії та Південній Осетії план вторгнення на територію чужої країни, який є частиною "путінської доктрини".

Спільними зусиллями ми маємо зробити все можливе, щоби провести Всеукраїнський референдум і ліквідувати автономію Криму. Бо, якщо статус Криму не змінимо ми, його змінить Росія. Так як це зробила для Абхазії та Південної Осетії.

Відчуваючи відповідальність за долю країни, адже у верхніх ешелонах влади панує керований Кремлем хаос, закликаємо всіх, кому не байдужа доля Української держави, підтримати ініціативу ВО "Свобода". Адже лише об'єднавши зусилля, ми зможемо відвернути смертельну загрозу та зберегти цілісність Української держави.

Ворог біля воріт! Відвернути смертельну загрозу - в наших силах. Не гаймо часу. Об'єднаймося, щоб врятувати Україну! Ні автономії Криму! Так Кримській області!

Збори громадян з метою створення ініціативної групи з підготовки проведення Всеукраїнського референдуму щодо зміни автономного статусу Республіки Крим на обласний та скасування спеціального статусу м. Севастополь відбудуться 28 вересня 2008 року о 12-30 у Будинку Офіцерів (м. Сімферополь, вул. Пушкіна).

Прес-служба Кримської організації ВО "Свобода" .

8-050-503-71-57.

П Р О Е К Т  З А К О Н У  НА  Р Е Ф Е Р Е Н Д У М.

ЗАКОН УКРАЇНИ.

Про зміну автономного статусу Автономної Республіки Крим на обласний, скасування спеціального статусу міста Севастополя та внесення відповідних змін до Конституції та деяких законодавчих актів України.

1. У Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 30, ст. 144 із наступними змінами) виключити положення, що регламентують автономний статус Автономної Республіки Крим та спеціальний статус міста Севастополя, та внести такі зміни:

1) пункти 28 і 37 частини першої статті 85 - виключити;

2) пункт 16 частини першої статті 106 - виключити;

3) у частині першій статті 118 виключити слова "та Севастополі";

4) у частині другій статті 118 виключити слова "та Севастополі";

5) у частині першій статті 133 слова "Автономна Республіка Крим" - виключити;

6) частину другу статті 133 викласти в такій редакції:

До складу України входять: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Кримська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області та місто Київ.

7) частину третю статті 133 викласти в такій редакції:

Місто Київ має спеціальний статус, який визначається законом України".

8) розділ Х "АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА КРИМ" - виключити;

9) частину другу статті 140 викласти в такій редакції:

Особливості здійснення місцевого самоврядування в місті Києві визначаються окремими законами України".

10) у пункті 1 частини першої статті 150 виключити підпункт "правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим".

11) в абзаці другому пункта 1 частини першої статті 150 слова "Верховної Ради Автономної Республіки Крим" - виключити.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про Автономну Республіку Крим" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 11, ст. 69).

3. Визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про затвердження Конституції Автономної Республіки Крим" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 5-6, ст. 43).

4. Замінити автономний статус Автономної Республіки Крим на обласний і вважати цю територіально-адміністративну одиницю України Кримською областю у складі України.

5. Скасувати спеціальний статус міста Севастополя і вважати його містом обласного підпорядкування у складі Кримської області.

6. Кабінету Міністрів України протягом двох місяців після ухвалення цього Закону на Всеукраїнському референдумі подати на розгляд Верховної Ради України проект закону приведення до відповідності цьому Закону іншого законодавства України та внесення відповідних змін і доповнень до законодавства України.

7. Президентові України, Кабінету Міністрів України протягом чотирьох місяців після ухвалення цього Закону на Всеукраїнському референдумі змінити відповідно до цього Закону всі підзаконні нормативно-правові акти України.

8. Цей Закон підлягає обов'язковому оприлюдненню в газетах "Голос України", "Урядовий кур'єр" та інших офіційних засобах масової інформації не пізніше як через три дні після його ухвалення Всеукраїнським референдумом.

9. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування в газетах "Голос України", "Урядовий кур'єр".

ВР АРК дала ще один аргумент на користь негайного перегляду статусу Криму.

Заклик Верховної Ради Кримської автономії визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії свідчить про початок реалізації Кремлем так званого "грузинського сценарію" в Україні.

Ескалація ситуації у Криму відбувається на наших очах: від антиукраїнської діяльності політичних партій, громадських організацій та "культурних центрів", відкритої підтримки цими організаціями збройних сил чужої ворожої Україні держави та масової роздачі російських паспортів громадянам України московська агентура перейшла до відвертої прокремлівської політики в державних органах України.

У такий спосіб депутати ВР АРК прокладають Криму дорогу, яку під керівництвом кремлівських політиків пройшли Південна Осетія і Абхазія. Сам статус автономії Криму робить ці заяви надзвичайно небезпечними.

Така ситуація є наслідком злочинної бездіяльності правоохоронних органів України, які не реагують на ворожу діяльність, що лише розпалює апетити Російської Федерації.

Голосування 17 вересня у Верховній Раді АРК свідчить про те, що міна сповільненої дії, встановлена Москвою ще до проголошення Незалежності України, приведена у бойову готовність.

Заява Верховної Ради АРК з'явилась на фоні спільного голосування Партії регіонів, БЮТу і комуністів за закони, які роблять Україну безпомічною перед загрозою агресії Кремля. Така синхронізація свідчить про існування єдиного сценарію та режисера, який виклав свою біло-синьо-червоно-сердечкову мозаїку - ідентичну кольорам російського триколора.

Загроза національній безпеці і територіальній цілісності України сьогодні стоїть як ніколи. По суті, Україна опинилася перед загрозою втрати державності. Необхідні рішучі дії, спрямовані на захист національних інтересів.

З огляду на загрозу національній безпеці ВО "Свобода" вимагає:

• ввести у Криму пряме президентське правління, розпустити Верховну Раду АРК та порушити кримінальну справу за злочини проти основ національної безпеки.

• внести зміни до Конституції України, якими змінити статус Кримської автономії з республіканського на обласний та скасувати спеціальний статус міста Севастополя.

• дочасні вибори до Кримської обласної ради провести лише після детальної перевірки усіх кандидатів на виборні посади на предмет подвійного громадянства та причетності до спецслужб іноземних держав.

Усі зволікання у розв'язанні кримського питання ставлять Україну під загрозу окупації Москвою за підтримки впливових "проросійських" сил, що яскраво засвітились в парламенті.

Нагадуємо, що 19 серпня 2008 року "Свобода" звернулась до Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України з вимогою здійснити перевірку наявності громадянства Російської Федерації у керівництва Автономної Республіки Крим.

Особливо наголошувалось на потребі перевірки наявності подвійного громадянства у членів так званого "прєзідіума думи русской общіни Крима", депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим: першого заступника голови ВР АРК С. Цекова, заступника голови ВР АРК М. Бахарєва, члена Президії ВР АРК О. Родівілова, члена Президії ВР АРК А. Жиліна, заступника голови РМ АРК Т. Умріхіну, помічника першого заступника голови ВР АРК О. Слюсаренка, заступника міністра промислової політики, зв'язку і паливно-енергетичного комплексу АРК М. Черевкова, заступника міністра - начальника управління молодіжної політики і гендерної рівності Міністерства у справах молоді, сім'ї і гендерної політики АРК О. Черняка, старшого викладача Сімферопольського юридичного технікуму Кримського юридичного інституту Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого Л. Чулкову, викладача Кримського республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти О. Шевцова, "верховного отамана Кримського козачого союзу" В. Черкащина, директора підприємств "русской общіни Крима" "Русскій дом" А. Козенка, головного редактора "Кримської правди" К. Бахарєва.

Відповіді від правоохоронних органів досі немає.

Прес-служба ВО "Свобода".

Прес-служба ВО "Свобода"