ВО "Свобода"

ENG

16 травня 2014
Едуард Леонов: Уряд і досі не створив спецорган, який би опікувався проблемами переселенців з окупованих територій
Едуард Леонов: Уряд і досі не створив спецорган, який би опікувався проблемами переселенців з окупованих територій

"23 травня 2014 року відбудеться перший з'їзд кримських біженців. Люди зрозуміли, що вони самостійно повинні вирішувати свої проблеми. Цей з'їзд ‒ ганьба для української держави, тому що люди, змушені полишити свої домівки, не отримали жодних соціяльних гарантій, жодної уваги з боку держави. У Верховній Раді було ухвалено закон про статус тимчасово окупованої території, але положення цього закону не виконуються. Уряд і досі не створив спеціяльний орган виконавчої влади, який би опікувався громадянами України, які перебувають під окупацією, та громадянами України, які змушені під шаленим тиском та загрозою для життя полишити свої оселі і виїхати з півострова на континент". Про це 16 травня 2014 року під час виступу в парламенті заявив народний депутат України свободівець Едуард Леонов.

Він висловив переконання, що закон "Про зайнятість населення" частково міг би вирішити проблеми, в тому числі і мешканців Криму: "Випускники кримських вищих навчальних закладів не можуть отримати українські дипломи, тому що Міністерство освіти і науки займає формальну позицію ‒ нібито немає заявок на отримання українських дипломів кримськими випускниками. А як тисячам випускників отримати дипломи, якщо вишами, де вони навчалися, керують особи, які зрадили Україну, які не надають замовлення на українські дипломи? МОН зобов'язане займати активну позицію та допомогти студентам".

"Також уже двічі виносили на голосування проєкт Постанови №4510 "Про програму допомоги особам, що зазнали політичних репресій в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі". Від того, що не проголосували нардепи в залі, проблеми нікуди не зникли", ‒ зазначив свободівець Едуард Леонов.

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"