ВО "Свобода"

ENG

13 квітня 2014
Олександр Болтян: Прийде час, і кримчани повернуться додому
Олександр Болтян: Прийде час, і кримчани повернуться додому

"Я дуже вдячний галичанам за надання притулку у своїх домівках людям з Криму. Адже ми такі ж українці, як і ви, тільки з Криму. Прийде час, і ми повернемося додому". Про це йшлося у виступі керівника Кримської організації ВО "Свобода" Олександра Болтяна 13 квітня 2014 року в містах Новий Розділ, Жидачів та Стрий на Львівщині, де відбулися багатолюдні віча за єдність України.

"Зараз ворог на нашій землі. І я навіть не думаю про те, що маю втікати зі своєї хати, яку я збудував своїми руками і в якій прожив тільки три роки.

Коли у 1954 році Україна прийняла до свого складу Крим, щоб він не пропав, там українці збудували північно-східний водоканал, підняли сільське господарство, засадили кримські землі садами тощо. І весь час (за комуністичних часів) головним ворогом в Криму вважали українця.

У 1991 році, коли Україна отримала незалежність, провладна верхівка, яка залишилася від комуністичних часів, переслідувала українців. Проте українській громаді в Криму вдавалося відкривати школи з українською мовою навчання, будувати українські церкви.

Коли в Києві розпочався Євромайдан, проти свободівців Криму місцева проросійська влада розпочала інформаційну війну ‒ було віддруковано величезну кількість різних плакатів з текстом "Защитим Крым от бандеровцев". Таким чином нагніталася істерія проти всього українського.

26 лютого місцеві проросійсько-налаштовані особи намагалися захопити Верховну Раду Автономної Республіки Крим. Свободівці Криму, разом із кримськими татарами, не допустили цього. Але наступного дня "включився" план "Б" - з'явилися так звані зелені чоловічки зі зброєю. На жаль, проти крупнокаліберних кулеметів та гранатометів у нас, звичайних громадян, які за законом не мають права носити зброю, аргументів для протидії не було.

До речі, ВО "Свобода" неодноразово наголошувала на тому, що потрібно ухвалити закон про легалізацію зброї. Був би тоді такий закон, то сьогоднішнього свавілля в Криму не було б.

І сьогодні для самовільно-проголошеної проросійської влади в Криму головний ворог ‒ це українець з активної громадської позицією. І вони зараз українців ставлять в такі умови, щоб ті виїжджали з Криму.

Я дуже вдячний галичанам за надання притулку у своїх домівках людям з Криму. Я також прошу вас і надалі приймати нас як своїх. Адже ми такі ж українці, як і ви, тільки з Криму. Зараз ми тимчасово покидаємо територію, на якій народилися ми і наші діти. Я сподіваюся, що разом з вами ми покажемо, якою має бути справжня Україна. Прийде час і ми повернемося до своїх домівок в Криму", - зазначив Олександр Болтян.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"